Mengenai ladang

Tarikh tamat tempoh dan pada hari ke-22 sayur-sayuran bercambah

Pin
Send
Share
Send
Send


Timun benih dan setiap budaya mempunyai kehidupan simpanan mereka sendiri. Dengan konsep ini bermakna kehidupan benih. Selalunya tukang kebun pemula mengelirukan kehidupan rak yang ditunjukkan pada pakej dengan benih dengan kehidupan rak di mana benih mengekalkan peratusan tertentu percambahan.

Faktor-faktor yang mempengaruhi percambahan benih sebelum menanam

Di bawah percambahan biji benih peratusan benih bercambah. Hidup rak bergantung kepada faktor berikut:

  • kelembapan udara di dalam bilik;
  • suhu;
  • peratusan kelembapan dalam benih;
  • oksigen.

Sebagai peraturan, benih disimpan di dalam bilik yang gelap dan kering dengan pengudaraan yang baik. Kelembapan yang rendah menyumbang kepada fakta bahawa benih tidak bercambah dari masa ke masa, dan pengudaraan yang baik menyumbang kepada penyelenggaraan kehidupan benih. Tanpa akses oksigen, mereka mati dan tidak boleh bangkit.

Untuk percambahan penuh memerlukan kehadiran komponen ini:

  • kelembapan;
  • suhu tertentu.

Cucumbers

Benih Timun Sprouted

Untuk timun yang baik, perlu suhu di dalam bilik itu dari +19 hingga +25 darjah. Pada suhu ini, pucuk boleh dijangka pada hari kelima selepas penanaman. Sebagai tambahan kepada kadarnya. Udara juga mesti mengambil kira tanah.

Sekiranya suhu tanah berada di bawah 13 darjah, benih akan berkecambah dengan lebih baik, dan mati paling teruk.

Tomato

Biji tomato disimpan untuk 5-6 tahun. Pada temp. bercambah + 22 + 25 darjah akan tumbuh selama 5-7 hari. Untuk percambahan adalah biji yang lebih tinggi boleh menjadi pra rendaman dalam stimulator pertumbuhan.

Tembikai

Tanaman labu ini mengekalkan percambahan dari 6 hingga 8 tahun. Germinated pada suhu + 20 + 30 darjah. Tempoh percambahan dua hari.

Tembikai

Sebelum menyimpan biji tembikai untuk penyimpanan, mereka mesti dibilas dengan baik dari jus manis, memakai tisu kertas untuk mengeringkan kelembapan berlebihan. Benih bunga matahari kering dikumpulkan dalam beg kain dan disimpan di dalam bilik dengan kelembapan sederhana, menghapuskan pendedahan kepada cahaya matahari langsung dan cahaya.

Kacang

Menjimatkan percambahan 5-6 tahun. Germinated when + 10 + 11 darjah. Pucuk akan muncul pada hari ke 10.

Untuk mengumpul benih untuk penyimpanan, kacang tanah mesti dituai pada waktu pagi untuk mengelakkan retak. Bahan biji sebelum pembungkusan untuk penyimpanan perlu dikeringkan dengan baik, menjadikannya beberapa kali semasa proses pengeringan. Makan dalam beg kain. Simpan di kawasan pengudaraan yang baik.

Pea

Anak benih kacang

Kacau meremajian sepanjang 5-6 tahun. Germinates at + 10 + 11 darjah pada hari ke-7. Dalam proses pemisahan buah-buahan, ia perlu segera melekatkan orang-orang yang gelap. Kemudian menyebarkan kacang yang dikumpulkan dalam lapisan nipis di atas kertas dan kering selama enam hari.

Kemudian keringkan mereka dalam sampul kertas atau beg kain dan simpan di dalam bilik dengan kelembapan sederhana pada suhu bilik.

Ia perlu dari semasa ke semasa untuk memeriksa bahan tersebut kerana tiada sebarang perosak: cacing, tikus, weevils.

Melon

Tembak muncul + 20 + 30 darjah. Budaya labu ini mempunyai kehidupan rak. 6-8 tahun.

Germinated pada + 20-30 darjah. Pucuk muncul pada hari ke-8. Sebelum pembungkusan untuk penyimpanan, benih mesti dikeringkan dengan baik untuk mengelakkan penampilan atau percambahan prematur. Bahan diletakkan di dalam bekas kaca. Kelembapan di dalam bekas mestilah 6%.

Terung

Menyimpan percambahan sepanjang 3-5 tahun. Kacau dengan + 20 + 30 darjah selama 10 hari. Basuh biji-bijian yang dikumpulkan dengan teliti, keringkan dengan teliti, dan pek ke dalam kain rag. Suhu penyimpanan + 10-15 darjah.

Terung
Dikemas dalam beg benih mesti disapih dengan baik untuk mengelakkan pelekat benih, yang merendahkan kualiti mereka.

Labu, zucchini

Kacau dengan + 20 + 30 darjah dalam masa 10 hari. Peningkatan percambahan di seluruh 6-8 tahun.

Adalah lebih baik untuk mengeringkan bahan yang dipetik daripada labu atau zucchini di udara terbuka, tetapi meliputi mereka dari cahaya matahari langsung. Dalam proses pengeringan benih mesti dihidupkan. Simpan pada + 10-15 darjah di kawasan yang berventilasi dengan baik. Biji yang terkumpul tidak boleh dibasuh dan mengeluarkan sekat.

Kubis

Hayat biji benih 4-5 tahun. Bercambah dengan + 20 + 30 darjah.

Untuk memeriksa biji kubis untuk percambahan, anda mesti meletakkannya dalam kain kasa basah selama lima hari. Anda perlu pastikan kelembapan tidak mengalir dan kasa sentiasa basah. Pada hari kelima, benih penetasan boleh disemai pada anak benih. Pucuk muncul pada hari ke-10. Simpan di dalam rumah dengan kelembapan 55% dan suhu 0 + 5 darjah.

Benih kubis sprouted

Jagung

Germinates pada hari 7 pada suhu percambahan + 20 + 30 darjah. Untuk penanaman, ambil biji besar sahaja tanpa kerosakan dan simpannya dalam 5% garam selama 5 minit untuk memeriksa percambahan.

Menanam hanya mereka yang sedang dalam proses merendam diselesaikan ke bawah. Menyimpan percambahan sepanjang 2-3 tahun.

Wortel

Mempunyai kehidupan rak 2-3 tahun. Tumbuh diberikan pada hari ke-10 pada suhu percambahan. + 20 + 30 darjah.

Untuk mempercepat percambahan lobak, disarankan untuk merendam dalam larutan nutrien.

Untuk melakukan ini, larutkan 1 sendok makan abu (sudu tanpa slaid) dalam 1 liter air. Suhu air tidak boleh di bawah 30 darjah.

Rendam benih dalam kantong kain dalam larutan ini selama 24 jam. Selepas merendam biji, bilas dan letakkan di dalam peti sejuk selama 5 minit untuk mengeras, kering dan mula menyemai.

Wortel

Beetroot

Beetroot bertahan 1-2 tahun. Benih dan gula dan makanan bercambah selepas 8 hari, pada suhu percambahan + 20 + 30 darjah.

Suhu penyimpanan 14-16 darjah. Kelembapan udara adalah 50-60%. Suhu dan kelembapan ini juga sesuai untuk tanaman seperti: jagung, radishes, radishes, lobak dan bawang.

Parsley

Menyimpan percambahan semasa 3 tahun. Suhu percambahan optimum + 20 + 30 darjah. Pucuk muncul pada hari 14. Keadaan penyimpanan adalah serupa dengan keadaan penyimpanan bit.

Sebelum menanam, disyorkan untuk menuangkan benih parsli dengan air panas untuk membersihkan minyak pati yang mana benih itu dilindungi. Suhu air +50 darjah. Perendaman akan mempercepatkan proses percambahan.

Bow

Biji bawang adalah sesuai untuk penanaman di seluruh 3-4 tahun. Meruap pada suhu + 20 + 30 darjah, memberikan pucuk pada hari ke 12.

Pucuk bawang

Sebelum menyemai benih mesti diperiksa untuk percambahan. 14 hari sebelum penanaman, bungkusnya dengan kain lembap dan biarkan mereka di dalam bilik yang hangat. Sepanjang masa ini, serbet itu harus dibasahi dalam beberapa cara supaya kain tidak kering.

Selepas dua minggu, tuangkan benih ke dalam beg kain dan tenggelamkannya dalam air mendidih selama 15 minit dan kemudian celupkannya selama 1 minit dalam air sejuk. Selepas itu, tahan lagi 24 jam dalam beg basah pada suhu bilik.

Prosedur ini akan meningkatkan imuniti benih kepada penyakit kulat.

Lada

Menyimpan percambahan semasa 3 tahun. Pucuk muncul 15 hari, pada suhu percambahan + 20 + 30 darjah. Suhu penyimpanan +5 darjah. Kelembapan udara 55-60%.

Para pekebun yang berpengalaman mendapati bahawa biji bersaiz sederhana, yang sebelum ini dibasmi kuman dengan penyelesaian 2% kalium permanganat dan berusia selama 5 jam dalam larutan abu, dapat bertambah baik.

Penyelesaiannya disediakan seperti berikut:

  • air -1 liter;
  • abu - 20 gram.

Dill

Menyimpan percambahan sepanjang 2-5 tahun. Germinates at + 10 + 12 darjah.

Biji Dill akan memberi pucuk yang terbaik dan sayur-sayuran yang subur, jika sebelum menanam benih rendam selama 72 jam dalam air panas. Benih untuk tidur dalam beg kain dan letakkan di dalam air panas. Dalam proses merendam air mesti diubah sekurang-kurangnya 5 kali.

Rhubarb

Biji Rhubarb selepas percambahan

Biji benih hayat 2-3 tahun. Germinated when + 20 + 30 darjah. Pucuk memberikan pada hari 14.

Sebelum menanam di tanah terbuka, disarankan untuk merendam benih selama 24 jam untuk bengkak, dan kemudian balut dengan kain lembap untuk percambahan. Rhubarb yang ditanam dari benih akan menghasilkan hasil yang baik hanya selepas 2-3 tahun.

Radish

Menyimpan percambahan sepanjang 4-5 hari. Meruap pada suhu + 20 + 30 darjah dalam masa 7 hari.

Sebelum menyemai, perlu menapis biji-bijian melalui ayakan dengan sel 2 mm untuk menentukur yang terbesar untuk menanam. Benih terpilih rendam selama 48 jam. Ini perlu dilakukan untuk mempercepat percambahan.

Salad

Hayat biji benih 1-2 tahun. Meruap pada suhu + 20 + 30 darjah dalam masa 10 hari. Percambahan benih bergantung kepada saiz dan ketumpatan mereka.

Sebelum menyemai, disyorkan untuk merendam biji dalam promoter pertumbuhan, dan kemudian bilas di bawah air yang mengalir. Ini akan mempercepatkan kemunculan anak benih.

Bibit salad
Penumbuk di dalam hujan dan benih kering tidak sesuai untuk menanam, jadi mereka membentuk retak, dan mengapa mereka harus ditolak.

Turnip

Percambahan benih dipelihara 4-5 tahun. Germinated pada suhu + 20 + 30 darjah. Pucuk pertama muncul pada hari ke-7.

Sebelum menyemai, benih disyorkan dipanaskan selama 30 minit. Benih harus dituangkan ke dalam bekas kaca, tertutup rapat dan direndam dalam air panas. Suhu air 55 darjah. Selepas pemanasan untuk menyemai mudah, campurkan dengan pasir basah.

Saderi

Biji kekal berdaya maju 1-2 tahun. Suhu percambahan + 20 + 30 darjah. Pucuk muncul selepas 14 hari. Penyimpanan benih dijalankan pada + 14-17 darjah. Kelembapan dalam bilik 55-60%.

Biji-bijian menyemai untuk jangka masa yang lama kerana kandungan yang tinggi dalam benih minyak pati. Sebelum menanam, disyorkan untuk membenamkan benih dalam kantong kain selama 20 minit di dalam air panas, kemudian segera tandaskannya selama 20 minit dan air yang sangat sejuk. Kemudian tinggalkan serbet lembap di dalam bilik hangat sehingga menetas. Campurkan dengan pasir basah dan melakukan kerja menyemai di dalam tanah atau rumah hijau.

Radish

Hayat rak benih dikekalkan 4-5 tahun. Pada suhu percambahan + 20 + 30 darjah memberikan percambahan pada hari ke 7.

Selama seminggu dan turun, disyorkan untuk menyerap benih dalam kain lembap. 5 hari selepas merendam, ambil serbet di bawah sinar matahari dan biarkan selama 2 hari untuk membengkak. Campurkan benih bengkak dengan pasir dan sow.

Peratusan data percambahan ke penyimpanan

BudayaHidup rakTembak (hari)t% 1 tahun% 2 tahun% 3 tahun% 4 tahun% 5 tahun% 6 tahun% 7 tahun
Timun6-84-819-2585959572604013
Tomato, Kacang, Jagung, Kacang5-64-810-118589838371760
Kubis4-53-62-3857559541400
Lobak, lobak5715-17715749371200
Beetroot57-820-22747069623400
Saderi2-318-203-4462320000
Dill, pasli2-312-223-44623230000
Wortel3-4104-56035227000
Rhubarb51415-17857569591400
Tembikai tembikai6-86-1513-1586889277909236
Jagung5-81015-208680726233149
Zucchini6-84-810-1285898383717632

Mengamati suhu yang betul, peraturan penjagaan dan mengekalkan kelembapan yang diperlukan di dalam bilik, serta menandakan beg dengan bahan benih, anda sentiasa boleh bergantung kepada hasil tuaian yang baik.

Tonton video itu: Kiamat Terjadi pada 2067 Masehi dan Umat Islam Musnah Tahun 1500H Menurut Ulama ini MDI Eps. 05 (Jun 2020).

Загрузка...

Pin
Send
Share
Send
Send